Par mums

KAS MĒS ESAM

Scandagra Latvia pieder Scandagra Group, kas ir Zviedrijas kooperatīva Lantmännen un Dānijas kooperatīva DLG kopuzņēmums.

Scandagra Latvia nodarbojas ar lauksaimniekiem nepieciešamo preču tirdzniecību, graudu pirkšanu un pārdošanu, un ir viens no lielākajiem Latvijas lauksaimniecības nozares uzņēmumiem. Uzņēmums ir zemnieku atbalsts un padomdevējs jau vairāk nekā 14 gadu.

2009. gadā uzņēmums ieguva skanīgo Scandagra Latvia nosaukumu, sākot strādāt atsevišķi no mūsu saistītā uzņēmuma LSEZ “Baltic Transshipment Center” SIA (turpmāk “BTC”). Kopš tā brīža “BTC” turpināja  darboties tikai  stividoru pakalpojumu jomā, bet Scandagra Latvia pārņēma lauksaimniecības preču tirdzniecības funkcijas.

Uzņēmums ir pārstāvēts visā Latvijas teritorijā un viegli sasniedzams jebkuram zemniekam, lai arī kur atrastos saimniecība. Tā centrālais birojs atrodas Rīgā, Vienības gatvē 109, bet reģionālās nodaļas atrodas Liepājā, Saldū, Elejā, Valmierā un Rēzeknē.

Scandagra Latvia tirdzniecības pārstāvji un agronomi, kā arī pārējā komanda ir profesionāļi, kuri savas zināšanas nodod klientiem, lai ik gadu no lauksaimniecības zemes tiktu gūta maksimālā raža. Mūsu komanda mīl savu darbu un Latvijas laukus, tāpēc, ja arī vēl neesat mūsu klients, tad “Scandagra Latvia” būs īstā izvēle.

Uzņēmuma vēsturiskā attīstība

2009 – jauns sākums

Scandagra Latvia uzsāka savu darbību, pārņemot mātes uzņēmuma “BTC” filiāles Saldū, Valmierā, Liepājā, Elejā, kā arī izveidojot jaunu uzņēmuma pārstāvniecību Rēzeknē. Šo gadu uzņēmums noslēdza ar 15,1 miljonu eiro apgrozījumu.

2013 –  iekarojam bioloģisko graudu nišu

Scandagra Latvia uzsāka bioloģisko graudu iepirkšanu, saredzot šajā biznesa nišā milzu potenciālu. Cerības ir attaisnojušās, un Scandagra Latvia, kopš ienākšanas šajā tirgus segmentā. ir sešas reizes palielinājusi iepirkto graudu apjomu.

2014 – sasniedzam rekordaugstu apgrozījumu

Ik gadu pēc uzņēmuma izveidošanas apgrozījums ir pieaudzis, bet 2014. gadā tika sasniegts rekordaugsts līmenis– 81,1 miljoni eiro.

2015 – lielo pārmaiņu zīmē

2015. gadā uzņēmums pieņēma stratēģisku lēmumu pārcelt tā centrālo biroju no Liepājas uz Rīgu, kā arī uzsāka sadarbību ar Rīgas ostu. Līdz ar to graudu eksportam uz ārvalstīm uzņēmums izmanto gan Liepājas, gan Rīgas ostu. 2015. gadā „Scandagra Latvia” atvēra arī Daugavpils graudu pieņemšanas noliktavu Višķu ielā 21T.

2019 – paplašināmies un attīstāmies

Vērienīgi paplašinājām Elejas noliktavu un veicām Elejas biroja ēkas renovāciju.

Saldus birojs “pārcēlās” uz jaunām telpām.

Rēzeknes Dzirnavniekā – uzstādīti elektroniskie autotransporta svari, iegādātas divas attīrīšanas iekārtas (piemaisījumu noteikšanai graudiem un rapsim), kāpināts autotransporta vienību pieņemšanas ātrums no 15 transporta vienībām stundā līdz 27 transporta vienībām stundā, uzlabota uzņēmuma dzelzceļa infrastruktūra.

GDPR