Par Scandagra

logo_ar_saukli

Zemnieku atbalsts vairāk nekā 10 gadus

“Scandagra Latvia” nodarbojas ar zemniekiem nepieciešamo preču tirdzniecību, kā arī graudu pirkšanu un pārdošanu, un ir viens no lielākajiem Latvijas lauksaimniecības nozares uzņēmumiem.  

Esam zemnieku atbalsts un padomdevējs jau vairāk nekā 10 gadu, bet 2009. gadā mūsu uzņēmums ieguva tik skanīgo “Scandagra Latvia” nosaukumu, kad izdomājām iet savu ceļu no mūsu saistītā uzņēmuma LSEZ “Baltic Transshipment Center” SIA ( turpmāk “BTC”).   Kopš tā brīža “BTC”  turpināja  darboties tikai  stividoru pakalpojumu jomā, bet “Scandagra Latvia” pārņēma lauksaimniecības preču tirdzniecības funkcijas.

Mūsu uzņēmums ir pārstāvēts visā Latvijas teritorijā un viegli sasniedzams jebkuram zemniekam, lai arī kur atrastos saimniecība. „Scandagra Latvia” centrālais birojs atrodas Rīgā, Vienības gatvē 109, bet reģionālās nodaļas atrodas Liepājā, Saldū, Elejā, Valmierā un Rēzeknē.

„Scandagra Latvia” darbības virzieni

“Scandagra Latvia” ir līdzās zemniekam sākot no sēklas izvēles līdz pat veiksmīgai graudaugu, rapšu, kartupeļu, pākšaugu un citu kultūru izaudzēšanai. Nodrošinām zemniekam pilnu pakalpojumu klāstu:

 • Graudu, rapšu un citu kultūru pirkšana un pārdošana;
 • Bioloģisko graudu, pupu, zirņu un citu kultūru pirkšana un pārdošana.
 • Zemniekiem nepieciešamo preču pārdošana:
  • Minerālmēsli;
  • Augu aizsardzības līdzekļi;
  • Mikroelementi- ārpus sakņu mēslojumi;
  • Sēklas;
  • Kaļķis.

„Scandagra Latvia” darbības principi

„Scandagra Latvia” uzņēmums darbojas, vadoties pēc principa – „Mūsu zināšanas un pieredze jūsu ilgtspējīgai un efektīvai saimniekošanai”. „Scandagra Latvia” tirdzniecības pārstāvji un agronomi, kā arī pārējā komanda ir profesionāļi, kuri savas zināšanas nodod klientiem, lai ik gadu no lauksaimniecības zemes tiktu gūta maksimālā raža.  Mūsu komanda mīl savu darbu un  Latvijas laukus, tāpēc, ja arī vēl neesat mūsu klients, tad “Scandagra Latvia”  būs īstā izvēle.

Latvijas “zelts” pat Apvienoto Arābu Emirātos

Latvija nav bagāta ar derīgo izrakteņu resursiem, bet mūsu “zelts” ir mūsu zemnieku izlolotie graudi. “Scandagra Latvia” lepojas, ka mūsu klientu izaudzētie kvieši, mieži, rapsis, auzas, pupas aizceļo, piemēram, uz tādām valstīm kā Spānija, Nīderlande, Norvēģija, Zviedrija, Alžīrija, Apvienoto Arābu Emirāti.

Ik gadu “Scandagra Latvia”  darba skudras rūpējas par to, lai mēs varētu ārvalstu klientiem arvien vairāk nodrošināt Latvijas graudus un rapsi. 2016. gadā mūsu māsas uzņēmums “BTC” veica kanāla padziļināšanas darbus un tagad no Liepājas uz ārvalstīm var doties kuģi, kuros uzkrauts līdz pat 12 tūkstošu tonnu graudu, kas ir par 5 tūkstošu tonnu vairāk nekā līdz šim. Tāpat sadarbībā ar Liepājas un Rīgas ostām “Scandagra Latvia” krauj “Panamax” tipa kuģus (ietilpība 60- 70 tūkstoši tonnu) un “Handy” tipa kuģus (ietilpība 20-40 tūkstoši tonnu).

“Scandagra Latvia” attīstība

2009.gads- Jauns sākums

2009. gadā “Scandagra Latvia” uzsāka savu darbību, pārņemot mātes uzņēmuma “BTC” filiāles Saldū, Valmierā, Liepājā, Elejā, kā arī izveidojot jaunu uzņēmuma pārstāvniecību Rēzeknē.  Šo gadu uzņēmums noslēdza ar 15,1 miljonu eiro apgrozījumu.

2013. gads – iekarojam bioloģisko graudu nišu

2013. gadā “Scandagra Latvia” uzsāka bioloģisko graudu iepirkšanu, saredzot šajā biznesa nišā milzu potenciālu. Cerības ir attaisnojušās, un „Scandagra Latvia” kopš ienākšanas šajā tirgus segmentā  ir sešas reizes palielinājusi iepirkto graudu apjomu.

2014. gads – sasniedzam rekordaugstu apgrozījumu

Ik gadu pēc uzņēmuma izveidošanas apgrozījums ir pieaudzis, bet 2014. gadā tika sasniegts rekordaugsts līmenis– 81,1 miljoni eiro.

2015. gads – lielo pārmaiņu zīmē

2015. gadā uzņēmums pieņēma stratēģisku lēmumu pārcelt tā centrālo biroju no Liepājas uz Rīgu, kā arī uzsāka sadarbību ar Rīgas ostu. Līdz ar to graudu eksportam uz ārvalstīm uzņēmums izmanto gan Liepājas, gan Rīgas ostu. 2015. gadā  „Scandagra Latvia”  atvēra arī Daugavpils  graudu pieņemšanas noliktavu Višķu ielā 21T.

2019. gads – paplašinamies un attīstamies

2019. gadā vērienīgi paplašinājām Elejas noliktavu un veicām Elejas biroja ēkas renovāciju.

Saldus birojs “pārcēlās” uz jaunām telpām.

Rēzeknes Dzirnavniekā – uzstādīti elektroniskie autotransporta svari, iegādātas divas attīrīšanas iekārtas (piemaisījumu noteikšanai graudiem un rapsim), kāpināts autotransporta vienību pieņemšanas ātrums no 15 transporta vienībām stundā līdz 27 transporta vienībām stundā, uzlabota uzņēmuma dzelzceļa infrastruktūra.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Uzņēmuma rekvizīti:

SIA„SCANDAGRA LATVIA“
Vienības gatve 109, Rīga, LV-1058
Tel.   +371 25443839

PVN Reģ. Nr.  LV 43603038415

Banka: Swedbank AS

Konta nr.: LV26HABA0551036094704
SWIFT: HABALV22

 


*obligāti aizpildāmie lauki