Scandagra Group

„Scandagra Latvia” pieder „Scandagra Group”, kas ir  Zviedrijas kooperatīva „Lantmännen” un Dānijas kooperatīva „DLG” kopuzņēmums.  Tāpat “Scandagra Group” ietilpst tādi uzņemumi kā Scandagra Estonia, Scandagra Lithuania, BTC, Rēzeknes dzirnavnieks.  50%  “Scandagra Group” akciju pieder gan „Lantmännen”, gan „DLG”.

„Lantmännen” grupa Ziemeļvalstīs ieņem vadošo lomu lauksaimniecībā, iekārtu būves, bioenerģijas un pārtikas produktu ražošanā. „Lantmännen” īpašnieki ir vairāk nekā 33 500 Zviedrijas lauksaimnieku un tajā strādā 1000 darbinieku. Uzņēmums darbojas vairāk nekā 22 valstīs un tā ikgadējais apgrozījums ir ap 37 miljardiem Zviedrijas kronu (4,4 miljardi EUR).

„DLG” grupa ir viena no lielākajām lauksaimniecības kompānijām Eiropā, kas pieder vairāk nekā 30 000 Dānijas lauksaimniekiem un tajā strādā  aptuveni 7400 darbinieku vairāk nekā 20 valstīs. „DLG” grupas darbības virzieni ir saistīti gan ar lauksaimniecību (lopbarības ražošana, augkopība, graudu apstrāde un tirdzniecība, augu audzēšana, lauksaimniecības tehnikas tirdzniecība un apkope), gan arī pārtikas rūpniecību, enerģētiku un telekomunikācijām. 2015. gadā „DLG” grupas apgrozījums bija 54,5 miljardi Dānijas kronu (7,3 miljardi EUR).

scandagra_group-shema

BTC

Uzņēmums LSEZ sabiedrība “Baltic Transshipment Center” SIA ( turpmāk “BTC”) dibināts 1999. gada jūnijā. Uzņēmums darbojas tranzīta un stividoru pakalpojumu sniegšanas jomā,  apkalpojot savus klientus 1999. gadā izbūvētajā ostas terminālā  Liepājā.

Fakti par uzņēmumu:

 • Uzņēmuma teritorijas platība ir 84 500 m².
 • 12 000 m2 plašajās noliktavās iespējams uzglabāt ap 36 000 – 40 000 t beramkravas, kā arī uzglabāšanas zonā 2500 m2 platībā tarotas preces uz paliktņiem un big-bagos.
 • “BTC”  piestātnes parametri : garums – 128 m ,  iegrime-7,8 m .
 • “BTC” ir sava tiešā dzelzceļa līnija ar kombinēto dzelzceļa platformu un kravas svariem , tādējādi  kravu pārkraušanu var veikt tiešā veidā – no/uz kuģa, no vagoniem vai  noliktavām.
 • 2016. gadā tika veikti Liepājas Karostas kanāla  attīrīšanas darbi, kas ļauj  “BTC”   pieņemt un uzkraut  lielāka izmēra  kuģus,  iekraujot  ierasto  3500- 7000 t  vietā līdz pat 12 000 t  preces.
 • 2016. gada  nogalē “BTC”  ieguva  sertifikātu atbilstībai GMP+ B3  standartam.

Rēzeknes dzirnavnieks

RSEZ AS ’’Rēzeknes dzirnavnieks’’ ir viens no lielākajiem Austrumlatvijas uzņēmumiem, 2015. gadā sasniedzot 4 miljonu eiro neto apgrozījumu.

Rēzeknes dzirnavnieka pamatdarbības virzieni ir:

 • visu graudu kultūru un rapša pieņemšana gan graudu elevatorā (ietilpība 53 000 tonnas), gan noliktavās un laukumos (kapacitāte 27 000 tonnas). Graudu un rapša pieņemšana un izsniegšana notiek gan no autotransporta, gan no dzelzceļa vagoniem. Papildus tiek nodrošināti arī graudu pirmapstrādes un uzglabāšanas pakalpojumi.
 • muitas noliktavu pakalpojumi: uzņēmums brīvajā muitas zonā pieņem preces (fasētas un beztaru) gan no automašīnām, gan no dzelzceļa vagoniem. Uzņēmumā ir iespēja ievest kravas no valstīm, kas ir ārpus Eiropas Savienības, tās pārkraut un uzglabāt muitas režīmā, nemaksājot par pakalpojumiem pievienotās vērtības nodokli (PVN), kā arī atmuitot preces pakāpeniski pa partijām, tādējādi uzlabojot naudas plūsmu.
 • Biroju un noliktavas telpu iznomāšana

Lai paaugstinātu savas darbības efektivitāti “Rēzeknes dzirnavnieks” ik gadus veic būtiskas investīcijas. 2016. gadā tika pabeigts 1,3 miljonu eiro investīciju projekts, lai uzstādītu elektroniskos dzelzceļa svarus, iegādātos jaunu daudz jaudīgāku graudu kalti, ierīkotu laukumus un pielāgotu noliktavas graudu uzglabāšanai, uzlabotu uzņēmuma dzelzceļa infrastruktūru un nomainītu fiziski nolietojušās iekārtas.

Pateicoties investīcijām:

 • kopējā graudu uzglabāšanas kapacitāte sasniegusi 80 000 t;
 • kāpināts autotransporta vienību pieņemšanas ātrums no 12 transporta vienībām stundā līdz 15 transporta vienībām stundā,
 • graudu kaltēšanas jauda ir palielināta no 40 tonnām stundā līdz pat 90 tonnām stundā,
 • vienkāršota un paātrināta graudu atkraušana dzelzceļa vagonos no 30 vagoniem diennaktī līdz 50 vagoniem diennaktī.

*obligāti aizpildāmie lauki