Simts diži ozoli

SIMTS DIŽI OZOLI – SIMTS GADOS LATVIJAI!

Simt diži ozoli

Šis gads Latvijai ir ļoti nozīmīgs – mēs svinam savas valsts simto dzimšanas dienu! Scandagra Latvia šajā gadā ir devusi nozīmīgu ieguldījumu, ar ko mēs patiesi lepojamies. Šogad no 15. jūnija līdz 18. oktobrim par godu Latvijas simtgadei esam iestādījuši 100 ozolus īstu Latvijas saimnieku sētās!

Ozols ir svēts latviešu spēka un izturības simbols. Ozolam ir visstiprākā, plašākā un dziļākā sakņu sistēma. Visstiprākās un cietākās zaru rokas, vissmagākā koksne, kā arī visbiezākā un viskrevečainākā miza. Ozoliem ir vissīvākā sula, un arī tāpēc ozoli dzīvo visilgāko mūžu.

PALDIES VISIEM SAIMNIEKIEM, KAS UZŅĒMUŠIES RŪPES IZAUDZĒT DIŽOZOLUS SAVĀ SĒTĀ. 

LAI PAAUDŽU PAAUDZĒS SARGĀTS UN LOLOTS – DIŽS OZOLS SAIMNIEKA SĒTĀ!

Apskati visus ozolus interaktīvajā kartē!

PAR PROJEKTU

Scandagra Latvia ģenerāldirektors Pēteris Stupāns: „Scandagra ir īpaši svarīgi godināt visus mūsu sadarbības partnerus Latvijas simtgadē. Varam tikai apbrīnot viņu darbu, mērķtiecību un uzņēmību, kā rezultātā radušās iespaidīgas saimniecības. Jāuzsver, ka tās attīstījušās samērā īsā laika posmā – kopš Latvijas atjaunotās neatkarības, ejot cauri dažādām grūtībām un pieticīgiem pirmsākumiem. Šis ir mūsu pateicības žests par sadarbību un lojalitāti. Esam lepni, ka ar savām piedāvātajām tehnoloģijām un konsultācijām varam būt daļa no saimniecību veiksmes stāsta.”

Scandagra Latvia tirdzniecības direktors Aigars Leitis: „Uzsākot šo projektu, izvēlējāmies simts dažādas saimniecības dažādos Latvijas novados, lai pēc iespējas vairāk aptvertu visus novadus. Esam spēruši pirmo soli un iestādījuši 100 ozolus, lai Latvijas simbols būtu katra saimnieka sētā. Tagad izaicinām arī pārējos saimniekus, mūsu klientus un sadarbības partnerus – katram par godu Lavijas simtgadei iestādīt ozolu savā sētā. Pievienojies!”

Atšķirībā no citām valstīm Latvija ir sevišķi bagāta ar kokiem, bet tieši ozols ir Latvijas simbols, iedvesmas un spēka devējs. Cilvēku mīlestība un cieņa pret ozoliem ir vērojama jau no seniem laikiem. Scandagra Latvia mārketinga vadītāja Agnese Mārtiņkrista: „Manuprāt, ikvienam latvietim, uzlūkojot dižu ozolu Latvijas ainavā, pat aizraujas elpa – cik tas maģiski dižciltīgs savā vēstures pieredzē. Uzsākot šo iniciatīvu, vēlējāmies vairot latviešu spēku, apvienojot to ar mūsu veiksmīgās sadarbības stiprināšanu ar zemnieku saimniecībām, kas ikdienā rūpējas, lai Latvijas lauki būtu skaisti un apsaimniekoti.”

Ozolu stādu iegūšanā Scandagra sadarbojās ar Zaļenieku kokaudzētavu, un tās saimnieks Imants Parfenovičs par izvēlētajiem ozolu stādiem saka: „Visi stādi ir audzēti tepat Latvijā un nākuši no dižozola zīlēm Zaļenieku pagasta centrā.” Tas bija īpaši svarīgi, jo vēlējāmies, lai iestādītā zīle nestu latvisko mantojumu un enerģētiku, kā arī izaugtu par skaistu un dižciltīgu koku. Paldies visiem saimniekiem, kas uzņēmušies rūpes par ozoliem! Mēs ceram, ka ozoli izaugs un sasniegs dižozolu statusu. Katram saimniekam esam dāvinājuši piemiņas zīmi ar spēcīgu saukli „Lai paaudžu paaudzēs sargāts un lolots – dižs ozols saimnieka sētā!”, jo ticam, ka mūsu laukos saimnieko īstenie Latvijas saimnieki, kam rūp lauksaimniecības un tēvzemes attīstība, kā arī mantojums nākamajām paaudzēm.


*obligāti aizpildāmie lauki