Par Scandagra

logo_ar_saukli

Zemnieku atbalsts vairāk nekā 10 gadus

“Scandagra Latvia” nodarbojas ar zemniekiem nepieciešamo preču tirdzniecību, kā arī graudu pirkšanu un pārdošanu, un ir viens no lielākajiem Latvijas lauksaimniecības nozares uzņēmumiem.  

Esam zemnieku atbalsts un padomdevējs jau vairāk nekā 10 gadu, bet 2009. gadā mūsu uzņēmums ieguva tik skanīgo “Scandagra Latvia” nosaukumu, kad izdomājām iet savu ceļu no mūsu saistītā uzņēmuma LSEZ “Baltic Transshipment Center” SIA ( turpmāk “BTC”).   Kopš tā brīža “BTC”  turpināja  darboties tikai  stividoru pakalpojumu jomā, bet “Scandagra Latvia” pārņēma lauksaimniecības preču tirdzniecības funkcijas.

Mūsu uzņēmums ir pārstāvēts visā Latvijas teritorijā un viegli sasniedzams jebkuram zemniekam, lai arī kur atrastos saimniecība. „Scandagra Latvia” centrālais birojs atrodas Rīgā, Vienības gatvē 109, bet reģionālās nodaļas atrodas Liepājā, Saldū, Elejā, Valmierā un Rēzeknē.

„Scandagra Latvia” darbības virzieni

“Scandagra Latvia” ir līdzās zemniekam sākot no sēklas izvēles līdz pat veiksmīgai graudaugu, rapšu, kartupeļu, pākšaugu un citu kultūru izaudzēšanai. Nodrošinām zemniekam pilnu pakalpojumu klāstu:

 • Graudu, rapšu un citu kultūru pirkšana un pārdošana;
 • Bioloģisko graudu, pupu, zirņu un citu kultūru pirkšana un pārdošana.
 • Zemniekiem nepieciešamo preču pārdošana:
  • Minerālmēsli;
  • Augu aizsardzības līdzekļi;
  • Mikroelementi- ārpus sakņu mēslojumi;
  • Sēklas;
  • Kaļķis.

„Scandagra Latvia” darbības principi

„Scandagra Latvia” uzņēmums darbojas, vadoties pēc principa – „Mūsu zināšanas un pieredze jūsu ilgtspējīgai un efektīvai saimniekošanai”. „Scandagra Latvia” tirdzniecības pārstāvji un agronomi, kā arī pārējā komanda ir profesionāļi, kuri savas zināšanas nodod klientiem, lai ik gadu no lauksaimniecības zemes tiktu gūta maksimālā raža.  Mūsu komanda mīl savu darbu un  Latvijas laukus, tāpēc, ja arī vēl neesat mūsu klients, tad “Scandagra Latvia”  būs īstā izvēle.

Latvijas “zelts” pat Apvienoto Arābu Emirātos

Latvija nav bagāta ar derīgo izrakteņu resursiem, bet mūsu “zelts” ir mūsu zemnieku izlolotie graudi. “Scandagra Latvia” lepojas, ka mūsu klientu izaudzētie kvieši, mieži, rapsis, auzas, pupas aizceļo, piemēram, uz tādām valstīm kā Spānija, Nīderlande, Norvēģija, Zviedrija, Alžīrija, Apvienoto Arābu Emirāti.

Ik gadu “Scandagra Latvia”  darba skudras rūpējas par to, lai mēs varētu ārvalstu klientiem arvien vairāk nodrošināt Latvijas graudus un rapsi. 2016. gadā mūsu māsas uzņēmums “BTC” veica kanāla padziļināšanas darbus un tagad no Liepājas uz ārvalstīm var doties kuģi, kuros uzkrauts līdz pat 12 tūkstošu tonnu graudu, kas ir par 5 tūkstošu tonnu vairāk nekā līdz šim. Tāpat sadarbībā ar Liepājas un Rīgas ostām “Scandagra Latvia” krauj “Panamax” tipa kuģus (ietilpība 60- 70 tūkstoši tonnu) un “Handy” tipa kuģus (ietilpība 20-40 tūkstoši tonnu).

“Scandagra Latvia” attīstība

2009.gads- Jauns sākums

2009. gadā “Scandagra Latvia” uzsāka savu darbību, pārņemot mātes uzņēmuma “BTC” filiāles Saldū, Valmierā, Liepājā, Elejā, kā arī izveidojot jaunu uzņēmuma pārstāvniecību Rēzeknē.  Šo gadu uzņēmums noslēdza ar 15,1 miljonu eiro apgrozījumu.

2013. gads – iekarojam bioloģisko graudu nišu

2013. gadā “Scandagra Latvia” uzsāka bioloģisko graudu iepirkšanu, saredzot šajā biznesa nišā milzu potenciālu. Cerības ir attaisnojušās, un „Scandagra Latvia” kopš ienākšanas šajā tirgus segmentā  ir sešas reizes palielinājusi iepirkto graudu apjomu.

2014. gads – sasniedzam rekordaugstu apgrozījumu

Ik gadu pēc uzņēmuma izveidošanas apgrozījums ir pieaudzis, bet 2014. gadā tika sasniegts rekordaugsts līmenis– 81,1 miljoni eiro.

2015. gads – lielo pārmaiņu zīmē

2015. gadā uzņēmums pieņēma stratēģisku lēmumu pārcelt tā centrālo biroju no Liepājas uz Rīgu, kā arī uzsāka sadarbību ar Rīgas ostu. Līdz ar to graudu eksportam uz ārvalstīm uzņēmums izmanto gan Liepājas, gan Rīgas ostu. 2015. gadā  „Scandagra Latvia”  atvēra arī Daugavpils  graudu pieņemšanas noliktavu Višķu ielā 21T.

2019. gads – paplašinamies un attīstamies

2019. gadā vērienīgi paplašinājām Elejas noliktavu un veicām Elejas biroja ēkas renovāciju.

Saldus birojs “pārcēlās” uz jaunām telpām.

Rēzeknes Dzirnavniekā – uzstādīti elektroniskie autotransporta svari, iegādātas divas attīrīšanas iekārtas (piemaisījumu noteikšanai graudiem un rapsim), kāpināts autotransporta vienību pieņemšanas ātrums no 15 transporta vienībām stundā līdz 27 transporta vienībām stundā, uzlabota uzņēmuma dzelzceļa infrastruktūra.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Uzņēmuma rekvizīti:

SIA„SCANDAGRA LATVIA“
Vienības gatve 109, Rīga, LV-1058
Tel.   +371 25443839

PVN Reģ. Nr.  LV 43603038415

Banka: Swedbank AS

Konta nr.: LV26HABA0551036094704
SWIFT: HABALV22

 

 

Mūsu vērtības

 • Līdzdalība – Mēs esam apņēmības pilni sasniegt noteiktos mērķus. Mēs darām visu iespējamo, lai sasniegtu rezultātu. Mēs vienmēr nodrošinām augstu kvalitāti un efektivitāti. Mēs meklējam risinājumus, nevis attaisnojumus.
 • Partnerība – Mēs atrodam abpusēji izdevīgus risinājumus. Mēs turam dotos solījumus un cienām citus. Mēs ņemam vērā citu intereses. Mēs sniedzam informāciju skaidri un dalāmies ar labākās prakses piemēriem.
 • Izcilība – Mums piemīt drosme tiekties uz izcilību un mērķiem. Mēs sniedzam atgriezenisko saiti. Mēs atzīstam savus un citu sasniegumus. Mēs nepārtraukti pilnveidojamies.

„Scandagra Latvia” pieder „Scandagra Group”, kas ir  Zviedrijas kooperatīva „Lantmännen” un Dānijas kooperatīva „DLG” kopuzņēmums.  Tāpat “Scandagra Group” ietilpst tādi uzņemumi kā Scandagra Estonia, Scandagra Lithuania, BTC, Rēzeknes dzirnavnieks.  50%  “Scandagra Group” akciju pieder gan „Lantmännen”, gan „DLG”.

„Lantmännen” grupa Ziemeļvalstīs ieņem vadošo lomu lauksaimniecībā, iekārtu būves, bioenerģijas un pārtikas produktu ražošanā. „Lantmännen” īpašnieki ir vairāk nekā 33 500 Zviedrijas lauksaimnieku un tajā strādā 1000 darbinieku. Uzņēmums darbojas vairāk nekā 22 valstīs un tā ikgadējais apgrozījums ir ap 37 miljardiem Zviedrijas kronu (4,4 miljardi EUR).

„DLG” grupa ir viena no lielākajām lauksaimniecības kompānijām Eiropā, kas pieder vairāk nekā 30 000 Dānijas lauksaimniekiem un tajā strādā  aptuveni 7400 darbinieku vairāk nekā 20 valstīs. „DLG” grupas darbības virzieni ir saistīti gan ar lauksaimniecību (lopbarības ražošana, augkopība, graudu apstrāde un tirdzniecība, augu audzēšana, lauksaimniecības tehnikas tirdzniecība un apkope), gan arī pārtikas rūpniecību, enerģētiku un telekomunikācijām. 2015. gadā „DLG” grupas apgrozījums bija 54,5 miljardi Dānijas kronu (7,3 miljardi EUR).

scandagra_group-shema

BTC

Uzņēmums LSEZ sabiedrība “Baltic Transshipment Center” SIA ( turpmāk “BTC”) dibināts 1999. gada jūnijā. Uzņēmums darbojas tranzīta un stividoru pakalpojumu sniegšanas jomā,  apkalpojot savus klientus 1999. gadā izbūvētajā ostas terminālā  Liepājā.

Fakti par uzņēmumu:

 • Uzņēmuma teritorijas platība ir 84 500 m².
 • 12 000 m2 plašajās noliktavās iespējams uzglabāt ap 36 000 – 40 000 t beramkravas, kā arī uzglabāšanas zonā 2500 m2 platībā tarotas preces uz paliktņiem un big-bagos.
 • “BTC”  piestātnes parametri : garums – 128 m ,  iegrime-7,8 m .
 • “BTC” ir sava tiešā dzelzceļa līnija ar kombinēto dzelzceļa platformu un kravas svariem , tādējādi  kravu pārkraušanu var veikt tiešā veidā – no/uz kuģa, no vagoniem vai  noliktavām.
 • 2016. gadā tika veikti Liepājas Karostas kanāla  attīrīšanas darbi, kas ļauj  “BTC”   pieņemt un uzkraut  lielāka izmēra  kuģus,  iekraujot  ierasto  3500- 7000 t  vietā līdz pat 12 000 t  preces.
 • 2016. gada  nogalē “BTC”  ieguva  sertifikātu atbilstībai GMP+ B3  standartam.

Rēzeknes dzirnavnieks

RSEZ AS ’’Rēzeknes dzirnavnieks’’ ir viens no lielākajiem Austrumlatvijas uzņēmumiem, 2015. gadā sasniedzot 4 miljonu eiro neto apgrozījumu.

Rēzeknes dzirnavnieka pamatdarbības virzieni ir:

 • visu graudu kultūru un rapša pieņemšana gan graudu elevatorā (ietilpība 53 000 tonnas), gan noliktavās un laukumos (kapacitāte 27 000 tonnas). Graudu un rapša pieņemšana un izsniegšana notiek gan no autotransporta, gan no dzelzceļa vagoniem. Papildus tiek nodrošināti arī graudu pirmapstrādes un uzglabāšanas pakalpojumi.
 • muitas noliktavu pakalpojumi: uzņēmums brīvajā muitas zonā pieņem preces (fasētas un beztaru) gan no automašīnām, gan no dzelzceļa vagoniem. Uzņēmumā ir iespēja ievest kravas no valstīm, kas ir ārpus Eiropas Savienības, tās pārkraut un uzglabāt muitas režīmā, nemaksājot par pakalpojumiem pievienotās vērtības nodokli (PVN), kā arī atmuitot preces pakāpeniski pa partijām, tādējādi uzlabojot naudas plūsmu.
 • Biroju un noliktavas telpu iznomāšana

Lai paaugstinātu savas darbības efektivitāti “Rēzeknes dzirnavnieks” ik gadus veic būtiskas investīcijas. 2016. gadā tika pabeigts 1,3 miljonu eiro investīciju projekts, lai uzstādītu elektroniskos dzelzceļa svarus, iegādātos jaunu daudz jaudīgāku graudu kalti, ierīkotu laukumus un pielāgotu noliktavas graudu uzglabāšanai, uzlabotu uzņēmuma dzelzceļa infrastruktūru un nomainītu fiziski nolietojušās iekārtas.

Pateicoties investīcijām:

 • kopējā graudu uzglabāšanas kapacitāte sasniegusi 80 000 t;
 • kāpināts autotransporta vienību pieņemšanas ātrums no 12 transporta vienībām stundā līdz 15 transporta vienībām stundā,
 • graudu kaltēšanas jauda ir palielināta no 40 tonnām stundā līdz pat 90 tonnām stundā,
 • vienkāršota un paātrināta graudu atkraušana dzelzceļa vagonos no 30 vagoniem diennaktī līdz 50 vagoniem diennaktī.

PRIVĀTUMA PAZIŅOJUMI

 

 Kontaktinformācija Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Scandagra Latvia”

Reģistrācijas Nr. 43603038415

Korespondences adrese: Vienības gatve 109, Rīga, LV-1058, Latvija

Tālrunis: +371 25443839

E-pasts: [email protected]

Scandagra rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un privātumu. Lai nodrošinātu Jūsu personas datu likumīgu, godprātīgu un pārredzamu apstrādi, Scandagra vēlas Jums palīdzēt saprast, kā tiek apstrādāti Jūsu personas dati un kādas ar personas datu aizsardzību saistītas tiesības jums ir pieejamas.

 

1) PRIVĀTUMA PAZIŅOJUMS KLIENTIEM

Šis privātuma paziņojums apraksta to, kā tiek apstrādāti Scandagra potenciālo un esošo klientu un (vai) citu partneru, kuri plāno izmantot vai izmanto preces un pakalpojumus, ko piedāvā Scandagra, personas dati.

 
Personas datu apstrādes apmērs un nolūki Klientu attiecību pārvaldība, tostarp mārketinga aktivitātes:

vārds, uzvārds, personas kods vai cits identifikācijas numurs, adrese, tālrunis, e-pasts, personu apliecinošu dokumentu dati, informācija par iepriekšējiem darījumiem ar mums, personas attēls (foto vai video).

Preču un (vai) pakalpojumu līgumu noslēgšana un pienācīga izpilde:

amats, vārds, uzvārds, adrese, tālrunis, e-pasts, personas kods vai cits identifikācijas numurs, maksājuma konta numurs, bankas nosaukums un kods, informācija par saimniecību (laukaugu platības, dokumentu, kas apliecina īpašuma tiesības uz zemi, kopijas, ražas deklarāciju kopijas), finanšu dati, dati par veselību, dati par apgādājamiem, kredītspējas rādītājs.

Personas datu apstrādes likumība Personas dati tiek apstrādāti:

 •  lai noslēgtu un (vai) izpildītu līgumu;
 • uz personas piekrišanas pamata;
 • lai nodrošinātu Scandagra tiesisko (leģitīmo) interešu ievērošanu (attiecību saglabāšana, krāpšanas novēršana).
Personas datu nodošana Saskaņā ar piemērojamo tiesību aktu prasībām mēs varam nodot Jūsu personas datus šādām datu saņēmēju kategorijām:

 • datu centru un mākoņu pakalpojumu sniedzējiem;
 • programmatūras nodrošinātājiem un uzturēšanas personālam;
 • parādu piedziņas uzņēmumiem;
 • atbildīgajām valsts iestādēm;
 • sadarbības partneriem mārketinga aktivitāšu nodrošināšanai, kā arī jebkuram citam partnerim, ar kuru sadarbojamies savu pakalpojumu nodrošināšanai.
Personas datu glabāšanas ilgums Personas dati, kas tiek apstrādāti klientu attiecību pārvaldības nolūkā, ieskaitot mārketingu, tiek iznīcināti trīs gadus pēc tā finanšu gada beigām, kad attiecības ir izbeigušās.

Personas dati, kas apstrādāti, lai noslēgtu un izpildītu preču un (vai) pakalpojumu līgumus, tiek iznīcināti desmit gadus pēc tā finanšu gada beigām, kad ir izbeigts līgums.

Visos gadījumos personas datus glabā ne ilgāk, kā nepieciešams nolūkiem, kam tie iegūti.

Datu subjekta tiesības Jums kā datu subjektam ir:

 •  tiesības piekļūt mūsu apstrādātajiem personas datiem;
 •  tiesības tos labot;
 •  tiesības tos dzēst;
 •  tiesības ierobežot datu apstrādi;
 •  tiesības uz personas datu pārnesamību;
 •  tiesības iebilst pret personas datu apstrādi;
 •  tiesības iesniegt sūdzību Datu valsts inspekcijā.

 

2) PRIVĀTUMA PAZIŅOJUMS DARBINIEKU/PRAKTIKANTU KANDIDĀTIEM

Mēs lūdzam Jūs sniegt mums tikai atbilstošu un derīgu informāciju, kā arī nesniegt personas datus, kas tiek uzskatīti par sensitīviem (piemēram, informāciju par Jūsu veselības stāvokli vai politiskajiem uzskatiem), un citus personas datus, kas nav nepieciešami, lai novērtētu Jūsu atbilstību noteiktam amatam un iespējamām darba tiesiskajām attiecībām.

Personas datu apstrādes apmērs un nolūki Kandidātu atlases un Jūsu pieteikuma izvērtēšanas laikā mēs apstrādājam šādus personas datus:

 •  kontaktinformāciju un identifikācijas datus – vārdu, uzvārdu, adresi, tālruņa numuru un e‑pasta adresi;
 • informāciju par kvalifikāciju – izglītību, iegūto kvalifikāciju, papildu apmācībām (pabeigtām apmācībām, iegūtiem sertifikātiem), valodu zināšanām, zināšanām par tehnoloģijām (IT) un citām prasmēm, kā arī citu informāciju, kas sniegta izglītību apliecinošos dokumentos;
 • informāciju par darba pieredzi – iepriekšējo nodarbinātību, nodarbinātības ilgumu, amatu, pienākumiem un (vai) sasniegumiem;
 • rekomendācijas un darba devēja atsauksmes – rekomendācijā iekļautos personas datus, kontaktinformāciju;
 • atlases novērtējuma datus – intervijas kopsavilkumu, personas (-u), kura veic atlasi, viedokli, pārbaudījumu rezultātus.
Personas datu apstrādes likumība Mēs apstrādājam Jūsu personas datus, pamatojoties uz:

 • mūsu tiesiskajām (leģitīmajām) interesēm, lai analizētu un administrētu darbā pieņemšanas procesu;
 • Jūsu piekrišanu, tas ir, pieņemot, ka piekrišana saņemt informāciju par citām mūsu atvērtajām pozīcijām nākotnē, saņemta rakstveidā.

Ja mēs saņemam informāciju par Jūsu pieteikumu no personāla atlases aģentūrām, darba meklēšanas vietnēm, karjeras sociālās tīklošanas vietnēm un (vai) citiem darba meklēšanas pakalpojumu sniedzējiem, mēs pieņemam, ka esat saņēmis visu nepieciešamo informāciju par savu personas datu apstrādi un devis piekrišanu apstrādāt Jūsu personas datus, kas ietver arī tiesības nodot Jūsu personas datus mums.

Personas datu nodošana Saskaņā ar piemērojamo tiesību aktu prasībām mēs varam nodot Jūsu personas datus šādām datu saņēmēju kategorijām:

 • kuras palīdz mums veikt kandidātu atlasi, tostarp kandidātu novērtējumu; šādas personas var būt personāla atlases un (vai) novērtēšanas pakalpojumu sniedzēji;
 • kuras mums palīdz, veicot iekšējo administrēšanu; šādas personas var būt datu bāzu programmatūras nodrošinātāji, datu bāzu uzturētāji, datu centru darbības nodrošinātāji, hostinga un mākoņu pakalpojumu sniedzēji;
 • citiem grupas uzņēmumiem (tai skaitā, UAB Scandagra Management Services, kā arī citiem uzņēmumiem, kas norādīti tīmekļa vietnē http://scandagra.com/), kas saskaņā ar mūsu grupas procedūrām ir iesaistīti augstākā līmeņa vadītāju amata novērtēšanas procesos un (vai) karjeras lēmumu pieņemšanā;
 • atbildīgajām iestādēm vai tiesībaizsardzības iestādēm, piemēram, policijai, citām tiesībaizsardzības iestādēm vai uzraudzības iestādēm, bet tikai pēc pieprasījuma un tikai tad, ja to paredz piemērojamie tiesību akti vai saskaņā ar tiesību aktos paredzētajiem noteikumiem.
Personas datu glabāšanas ilgums Ja Jūsu pieteikums netiks izvēlēts turpmākajiem atlases posmiem, mēs saglabāsim Jūsu personas datus ne ilgāk kā vienu gadu pēc tā finanšu gada beigām, kad tika noslēgts atlases process.

Ja Jūs tikāt uzaicināts uz nākamo atlases posmu (piemēram, piedalījāties darba intervijā) vai iesniedzāt savu piekrišanu par to, ka Jūsu dati tiek saglabāti, lai kandidētu uz turpmāk pieejamajām vakancēm, mēs saglabāsim Jūsu personas datus ne ilgāk kā trīs gadus pēc tā finanšu gada beigām, kad tika pabeigta atlase, vai no brīža, kad Jūs devāt savu piekrišanu.

Datu subjekta tiesības Jums kā datu subjektam ir:

 •  tiesības piekļūt mūsu apstrādātajiem personas datiem;
 •  tiesības tos labot;
 •  tiesības tos dzēst;
 •  tiesības ierobežot personas datu apstrādi;
 •  tiesības uz personas datu pārnesamību;
 •  tiesības iebilst pret personas datu apstrādi;
 •  tiesības iesniegt sūdzību Datu valsts inspekcijā.

*obligāti aizpildāmie lauki